IMMENPURJEHDUS 1999

Immenpurjehdus sujui tänä vuonna keskimääräistä suotuisimmissa olosuhteissa. Aurinkoinen ilma ja tasainen  n. 4-5 metrin myötätuuli takasi sen että veneiden miehistöt saivat runsaasti spinnuntrimmauskokemusta.Hyvän tuulen takia viimeisimmätkin veneet olivatkin maalissa jo klo 18.00 jälkeen ja iltaa voitiin jatkaa saunomisen ja palkintojenjaon merkeissä.

ISO LYS                
Sija Veneen nimi Veneen tyyppi LYS Kippari Seura Lähtöaika Maaliintuloaika Purjehdusaika LYS-aika
1 PaulaMaria NF 30 1,12 Martti Mansikka ImPS 10:20:00 16:07:35 5:47:35 6:29:18
2 Cascade Botnia 6 1,09 Sakari Vento LrPS 10:20:00 16:17:48 5:57:48 6:30:00
3 Sirli Iowan 34 1,1 Jari Kupiainen ImPS 10:20:00 16:17:21 5:57:21 6:33:05
4 Fatmai Botnia 6 1,09 Juhani Isotalo LrPS 10:20:00 16:20:58 6:00:58 6:33:27
5 Arara Inferno 31 1,15 Petteri Hyrylä ImPS 10:20:00 16:02:31 5:42:31 6:33:54
6 Annica Inferno 33 1,19 Kimmo Hautamaa ImPS 10:20:00 15:52:21 5:32:21 6:35:30
7 Heili Botnia 6 1,09 A. Peuhkuri LrPS 10:20:00 16:25:12 6:05:12 6:38:04
8 Chandi Inferno 29 1,14 Eerik Hocksell ImPS 10:20:00 16:10:43 5:50:43 6:39:49
9 Ichi Ban Maestro 31 1,14 Timo Eloranta LrPS 10:20:00 16:11:12 5:51:12 6:40:22
10 Marlene 2 First 32s5 1,14 H. Oravainen LrPS 10:20:00 16:17:38 5:57:38 6:47:42
11 Bangebuxen X-99 1,24 Jouko Kauhanen KuPS 10:20:00 15:49:46 5:29:46 6:48:55
12 Forza First class 10 1,24 Jarmo Kohonen LrPS 10:20:00 15:52:37 5:32:37 6:52:27
13 Marlee Jon 30 1,09 Markku Kelosuo ImPS 10:20:00 16:40:19 6:20:19 6:54:33
14 Päre T75 1,16 Terho Halme KPS 10:20:00 16:22:56 6:02:56 7:01:00
15 Isa Finnflyer 31 1,12 Henno Leinonen ImPS 10:20:00 16:44:11 6:24:11 7:10:17
16 Matilda  Finngulf 335 1,22 Pauli Latvanen ImPS 10:20:00 16:32:40 6:12:40 7:34:39
PIENI LYS                
Sija Veneen nimi Veneen tyyppi LYS Kippari Seura Lähtöaika Maaliintuloaika Purjehdusaika LYS-aika
1 Barcarolle Guy 22 0,99 Arto Häyrynen MPS 10:00:00 16:51:20 6:51:20 6:47:13
2 Lisa Guy 22 0,99 Hannu Immonen ImPS 10:00:00 16:53:20 6:53:20 6:49:12
3 Horsma Louhi 1,07 Matti Lahti LrPS 10:00:00 16:30:57 6:30:57 6:58:19
4 Vista Rosa Ohlsson 29 1,06 Reino Jakonen ImPS 10:00:00 16:43:22 6:43:22 7:07:34
5 Gisella BlueBird 1,02 Jorma Pellinen ImPS 10:00:00 17:08:29 7:08:29 7:17:03
6 Tuulantei PF 1 Tapio Bohm ImPS 10:00:00 17:31:05 7:31:05 7:31:05
7 Edvin L Albin Viggen 0,94 Heikki Purhonen ImPS 10:00:00 18:25:54 8:25:54 7:55:33
H-VENEET                
Sija Veneen nimi Veneen tyyppi LYS Kippari Seura Lähtöaika Maaliintuloaika Purjehdusaika LYS-aika
1 Anna H 1,07 Robert Sandström LrPS 10:00:00 16:16:11 6:16:11 6:42:31
2 Kuutti H 1,07 Kari Porthén JV 10:00:00 16:16:12 6:16:12 6:42:32
3 Nox H 1,07 Klaus Holttinen JV 10:00:00 16:46:33 6:46:33 7:15:01
4 Marsipaani H 1,07 Kari Kenttämaa ImPS 10:00:00 16:47:34 6:47:34 7:16:06
5 Johanna H 1,07 Antero Lattu ImPS 10:00:00 16:49:08 6:49:08 7:17:46
6 Lady Alice H 1,07 Reima Väinölä ImPS 10:00:00 16:50:34 6:50:34 7:19:18
7 Monza H 1,07 Sauli Väisänen ImPS 10:00:00 17:02:39 7:02:39 7:32:14
8 Serena H 1,07 Kari Sipiläinen ImPS 10:00:00 17:16:48 7:16:48 7:47:23
9 Nos H 1,07 Antti Räsänen LrPS 10:00:00 17:37:10 7:37:10 8:09:10