Viinijuhlapurjehdus 2010

Kuopion Pursiseura ry

Lopputulokset

Iso Lys

Sij. Purjeno. Vene Tyyppi Kippari Miehistö Seura LYS Varustus Lähtö Tulo Kulunut Laskettu
1 4304 Carisima Absolut Pertti Kotovuori Asko Kojonkoski, Pekka Humala, Janne Ikonen, Anne Kotovuori, Timo Heinäaho KuoPS 1.22 SGV 11:20 14:17:43 2:57:43 3:36:49
2 5697 Donna Diva 35 Arto Häyrynen Tero ja Elmer Häyrynen, Emmi Muttilainen SlPS 1.25 SGV 11:20 14:15:25 2:55:25 3:39:16
3 12407 Fun 4 Us First 40.7 Markku Damski Jukka Toivakka, Sami Kontturi, Jyrki Putila, Seppo Viljakainen VPS 1.32 SGV 11:20 14:08:56 2:48:56 3:43:00
4 20037 Sigmund-X X-37 Jarmo Valto Pasi ja Niina Suhonen, Hannu Kuhmonen, Janne Isotalo RiPS 1.30 SGV 11:20 14:11:58 2:51:58 3:43:33
5 29487 First Lady First 36.7 Jan-Erik Wasenius Jukka-Pekka Aho, Jukka Karvinen, Markus Särkkä SlPS 1.29 SGV 11:20 14:13:22 2:53:22 3:43:39
6 8668 Trixie First 33.7 Riku Jaakonsaari Iiro Jaakonsaari, Joonas Jaakonsaari KuoPS 1.19 SGV 11:20 14:28:34 3:08:34 3:44:24
7 7500 Kokanee Inferno 33 Sami Lehtonen Jari Hamström, Raimo Hämäläinen, Risto Hämäläinen KuoPS 1.19 SGV 11:20 14:31:04 3:11:04 3:47:22
8 1049 Irene First 31.7 Ari Sakko Hilu Sakko RiPS 1.19 SGV 11:20 15:04:52 3:44:52 4:27:35

Keski Lys

Sij. Purjeno. Vene Tyyppi Kippari Miehistö Seura LYS Varustus Lähtö Tulo Kulunut Laskettu
1 34 Tuulentie Jokker 27 Osmo Tissari Vesa Pölkki KuoPS 1.08 SG- 11:20 14:49:11 3:29:11 3:45:55
2 811 Nasu H-vene Asko Hämäläinen Ari Virtanen KuoPS 1.08 11:20 14:56:41 3:36:41 3:54:01
3 4869 Lyyli Inferno 26 Pietu Riihel䁁 Ari Pietiläinen, Vesku Väänänen KuoPS 1.13 SGV 11:20 14:50:37 3:30:37 3:58:00
4 644 Sine Botnia 6 Pekka Kerman Osmo Lehto KuoPS 1.09 SGV 11:20 15:09:34 3:49:34 4:10:14
5 1706 Leva Finnflyer 31 Olli-Matti Kauppinen Antti Liukko, Pepe Palovaara, Janne Jussila LePS 1.12 SGV 11:20 15:05:55 3:45:55 4:13:02
6 653 Lapinha Botnia 6 Matti Lahti Niina Koistila LrPS 1.09 SGV     DNC  

Pieni Lys

Sij. Purjeno. Vene Tyyppi Kippari Miehistö Seura LYS Varustus Lähtö Tulo Kulunut Laskettu
1 3485 Friidu FE 83 Heikki Hämäläinen Pekka Kinnunen, Arto Salminen VPS 1.08 SGV+ 11:10 14:50:56 3:40:56 3:58:36
2 136 Aijaa Helmsman 20 Panu Kokko Antti Halinen, Jouni Kröger, Olli Laitinen MPS 0.98 SG- 11:10 15:14:54 4:04:54 4:00:00
3 2357 Fööst FE 83 Rauno Solja Jarmo Solja, Tarja Solja JPS 1.07 SGV 11:10 15:44:02 4:34:02 4:53:13
4 2655 Egretta FE 83 Pirkko Katajisto Reijo Koponen, Juhani Kainulainen VPS 1.07 SGV 11:10 15:44:42 4:34:42 4:53:56
5 325 Ronja Kansanvene Hannu Juvonen Hanne Juvonen SlPS 0.97 --- 11:10 16:25:34 5:15:34 5:06:06
6 5309 Kirsikka Avance 245 Kirsi Kontra Hannu Juntunen KuoPS 1.01 SGV 11:10 16:30:00 5:20:00 5:23:12
7 1957 Johanna Finn 26 Jukka Eskanen Kimmo Nissinen, Pasi Pajula, Jouni Roivainen, Lassi Eskanen, Olli Eskanen KuoPS 1.03 SGF 11:10 16:31:00 5:21:00 5:29:36
8 10029 Arwen Sun 2000 Sakari Kangas Paavo Huuskonen, Päivi Huuskonen, Petteri Kangas RiPS 1.00 -G-     DNC  

www.kuopionpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.02 build 5
www.sailwave.com